Warsztaty Charrette „Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok”

opublikowano: 20.11.2017

Warsztaty Charrette „Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok”

W dniach 2-8 grudnia w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze) przeprowadzone zostaną warsztaty charrette „Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok”.

Centrum miasta ciągle się zmienia, by lepiej służyć mieszkańcom. Nowy wygląd zyskała ulica Świętokrzyska. Zmiany czekają także Plac Pięciu Rogów i Plac Małachowskiego. A co z Placem Powstańców Warszawy? Niedawno udoskonalony w ramach budżetu partycypacyjnego, może przejść dalsze zmiany na lepsze. Obecnie trwają prace nad planem zagospodarowania rejonu tzw. Ściany Wschodniej, który obejmuje Plac Powstańców. Jednocześnie Miasto przygotowuje koncepcję budowy parkingów podziemnych – jeden z nich znajdzie się pod Placem Powstańców. Rozbudowę swojej siedziby rozważa Narodowy Bank Polski, a hotel Prudential w niedługim czasie otworzy swoje podwoje.

To dobra okazja, by wspólnie porozmawiać o nowej koncepcji Placu. Jak ożywić Plac, by stał się atrakcyjny dla odwiedzających? Jakie nowe funkcje mogłyby go wypełnić? Jak powinien być zorganizowany ruch na Placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej i wreszcie dla indywidualnych samochodów? Jak kształtować architekturę Placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe? Jak upiększać Plac zielenią i uczynić go miejscem, w którym chce się bywać?

Przyjdź na warsztaty charrette i wspólnie zaprojektujmy Plac Powstańców Warszawy

Więcej informacji na stronie lub wydarzeniu na facebooku.

 

Tagi: , , ,