Centrum Lokalne Mołdawska

opublikowano: 08.02.2017

Centrum Lokalne Mołdawska

Konsultacje społeczne prowadzone były na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota w ramach projektu „Warszawskie Centra Lokalne”, realizowanego przez m. st. Warszawa we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Konsultacje opierały się na zróżnicowanych działaniach, w których mogli wziąć udział mieszkańcy i kupcy z bazarku przy ulicy Mołdawskiej zainteresowani wniesieniem wkładu w koncepcję centrum lokalnego. Obejmowały one spotkanie informacyjne, spacer badawczy, warsztaty projektowe, punkty konsultacyjne, prezentacje plenarne oraz możliwość zgłoszenia uwag drogą elektroniczną i pisemną.

Głównym celem modernizacji terenu jest stworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, która będzie pełniła funkcje nie tylko handlowe i komunikacyjne, ale również społeczne, rekreacyjne i przyrodnicze. W tym celu zaprojektowano czytelny układ funkcjonalno – przestrzenny, stanowiący spójną kompozycję podkreśloną przez rozwiązania materiałowe: plac wejściowy, aleję parkową, ogród oraz teren targowiska z niewielkimi placykami zapraszającymi i parkingiem z drogą dojazdową.

Tagi: , , , ,