Aktualności

 • Zapraszamy na relację z ostatnich wydarzeń na naszą stronę na Facebooku

  opublikowano: 21.11.2019

 • Kolejne warsztaty charrette w Warszawie – Plac Powstańców Warszawy

  opublikowano: 03.01.2018

  Kolejne warsztaty charrette w Warszawie – Plac Powstańców Warszawy

  W dniach 4-8 grudnia 2017 roku zostały przeprowadzone kolejne warsztaty charrette w Warszawie przeprowadzony przez pracownię MAU oraz Mediatorzy.pl. Poniżej relacja z wydarzenia.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty Charrette „Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok”

  opublikowano: 20.11.2017

  Warsztaty Charrette „Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok”

  Warsztaty Charrette "Plac Powstańców Warszawy - kolejny krok". Jak ożywić Plac, by stał się atrakcyjny dla odwiedzających? Jakie nowe funkcje mogłyby go wypełnić? Jak powinien być zorganizowany ruch na Placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej i wreszcie dla indywidualnych samochodów? Jak kształtować architekturę Placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe? Jak upiększać Plac zielenią i uczynić go miejscem, w którym chce się bywać?

  Czytaj dalej

 • DiverCITY3 – Festiwal Miast

  opublikowano: 03.10.2017

  DiverCITY3 – Festiwal Miast

  W dniach 3-4 października 2017r. we Wrocławiu odbędzie się DiverCITY3 – Festiwal Miast. Jest to trzecia edycja wydarzenia realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych.

  Czytaj dalej

 • 2. Festiwal Architektury

  opublikowano: 06.09.2017

  2. Festiwal Architektury

  Już 20 września w siedzibie SARP (ul. Foksal 2) w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Architektury. W jednym z paneli dyskusyjnych zatytułowanym „Miasto przyszłości”, będzie uczestniczył Maciej M. Mycielski.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty charrette w Gnieźnie – dzień 4 i 5

  opublikowano: 14.06.2017

  Warsztaty charrette w Gnieźnie – dzień 4 i 5

  Podczas dwóch ostatnich dni warsztatów projektanci pracowali nad przygotowaniem finalnej koncepcji warsztatowej uwzględniając wnioski z prezentacji półfinałowej. Czwartego dnia warsztatów przedstawione dzień wcześniej pomysły zostały zweryfikowane przez projektantów podczas spaceru po terenie opracowania. Piąty, ostatni dzień warsztatów obejmował przygotowania do końcowej prezentacji: ostatnie poprawki koncepcji i przygotowywanie wystawy.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty charrette w Gnieźnie – dzień 3

  opublikowano: 08.06.2017

  Warsztaty charrette w Gnieźnie – dzień 3

  Trzeci dzień warsztatów charrette w Gnieźnie rozpoczęło spotkanie koordynacyjne MAU, Xcity Investment i Miasta Gniezno. Celem spotkania było omówienie i weryfikacja wypracowanych rozwiązań. W ciągu dnia trwały prace koncepcyjne, których ukoronowaniem była popołudniowa publiczna prezentacja wstępnych koncepcji.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty Charrette w Gnieźnie – dzień 2

  opublikowano: 07.06.2017

  Warsztaty Charrette w Gnieźnie – dzień 2

  Drugi dzień warsztatów poświęcony był sesjom eksperckim oraz pracy koncepcyjnej. Zostały omówione zagadnienia związane z budynkami parowozowni, potencjalne scenariusze programowe i rynkowe oraz zagadnienia komunikacyjne i planistyczne.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty Charrette w Gnieźnie – dzień 1

  opublikowano: 06.06.2017

  Warsztaty Charrette w Gnieźnie – dzień 1

  5 czerwca w Gnieźnie rozpoczęły się warsztaty charrette poświęcone przyszłości 25ha terenów kolejowych znajdujących się w centrum miasta. Poniżej relacja z pierwszego dnia warsztatów obejmująca spacer studyjny i konferencję otwarcia.

  Czytaj dalej

 • Seminarium w ramach „Tygodnia z architekturą 2017”

  opublikowano: 17.05.2017

  Seminarium w ramach „Tygodnia z architekturą 2017”

  Zapraszamy na seminarium "Od ekonomii behawioralnej do architektury wyboru". Jednym z panelistów podczas wydarzenia będzie Maciej M. Mycielski. Seminarium odbędzie się 22 maja 2017 o godz. 17.30 w Pawilonie Wystawowym SARP. Wstęp wolny!

  Czytaj dalej

 • Warsztaty Charrette w Gnieźnie

  opublikowano: 11.05.2017

  Warsztaty Charrette w Gnieźnie

  W dniach 5-9 czerwca 2017 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w Gnieźnie odbędą się Warsztaty Urbanistyczne Charrette dla terenów inwestycyjnych PKP S.A. na obszarze około 25 ha, w tym dla terenów zabytkowego kompleksu parowozowni. Organizacja warsztatów jest wynikiem porozumienia między PKP S.A., Xcity Investment oraz Miastem Gniezno. Organizatorem merytorycznym warsztatów zostało MAU, jako wiodąca firma w dziedzinie zrównoważonej urbanistyki w Polsce.

  Czytaj dalej

 • MAU na 4 Design Days w Katowicach

  opublikowano: 08.02.2017

  MAU na 4 Design Days w Katowicach

  Już 16 i 17 lutego odbędą się drugie targi 4 Design Days w Katowicach, organizowane przez grupę PTWP SA na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w których weźmie udział MAU.

  Czytaj dalej

 • MAU poprowadzi warsztat charrette w Gnieźnie!

  opublikowano: 08.02.2017

  MAU poprowadzi warsztat charrette w Gnieźnie!

  Przedstawiciele PKP S.A., Xcity Investment sp. z o.o. oraz Miasta Gniezno podpisali 2 lutego 2017 porozumienie dotyczące przeprowadzenia warsztatów urbanistyczno-planistycznych w Gnieźnie. Ich celem jest stworzenie spójnej koncepcji zagospodarowania 25 ha terenów kolejowych znajdujących się w centrum miasta, obejmujących m.in. obszar parowozowni.

  Czytaj dalej

 • Centrum Lokalne Mołdawska

  opublikowano: 08.02.2017

  Centrum Lokalne Mołdawska

  Konsultacje społeczne prowadzone były na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota w ramach projektu „Warszawskie Centra Lokalne”, realizowanego przez m. st. Warszawa we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

  Czytaj dalej

 • Regionalne Forum Esksperckie w Łodzi

  opublikowano: 08.02.2016

  Regionalne Forum Esksperckie w Łodzi

  W dniu 09.02.2016 r. w Łodzi odbędzie się Regionalne Forum Eksperckie: Partycypacja społeczna w działaniach planistycznych i strategicznych - utrata kontroli przez władze czy urealnienie działań? Forum organizowane jest przez Pheno Horizon we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Biurem Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

  Czytaj dalej

 • MAU na Warsztatach Nowa Towarowa

  opublikowano: 09.12.2015

  MAU na Warsztatach Nowa Towarowa

  MAU jednym z sześciu zespołów zaproszonych do udziału w warsztatach projektowych pod hasłem Nowa Towarowa.

  Czytaj dalej

 • I nagroda dla MAU – Wolne Tory Poznań

  opublikowano: 30.10.2015

  I nagroda dla MAU – Wolne Tory Poznań

  Pierzejowa zabudowa, tradycyjne kwartały zabudowy w ludzkiej skali, powiązanie przestrzenie publiczne atrakcyjne dla pieszych i priorytet dla komunikacji publiczna - znalazł uznanie jury konkursu na zagospodarowanie Wolnych Torów w Poznaniu, organizowanego przez miasto Poznań i PKP. Konkursem objęto obszar niemal 130 ha w centrum Poznania. MAU cieszy się z I nagrody!

  Czytaj dalej

 • MAU na targach Warsaw Build 2014

  opublikowano: 10.09.2014

  Zapraszamy na targi Warsaw Build 2014. Na zaproszenie organizatorów bierzemy udział w debacie "Nowa Urbanistyka po polsku". Debata odbędzie się 18.09.2014 o godzinie 12:30 w Warszawskim Centrum Expo XXI. Wstęp wolny!

  Czytaj dalej

 • MAU na 5 targach CSR Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  opublikowano: 31.03.2014

  MAU na 5 targach CSR Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  1 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędą się 5 targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach Programu TV CSR o zrównoważonej urbanistyce w praktyce opowie Maciej Mycielski. Więcej informacji na stronie: www.targicsr.pl

  Czytaj dalej

 • Jaka przyszłość dla Gdyni Zachód?

  opublikowano: 18.02.2014

  Jaka przyszłość dla Gdyni Zachód?

  11 lutego w sali Urzędu Miasta Gdyni odbyła się konferencja pod hasłem "Jaka przyszłość dla Gdyni Zachód?", będąca echem warsztatów Charrette które odbyły się w maju 2012 roku oraz podsumowująca dwa lata prac po warsztatach.

  Czytaj dalej

 • Międzynarodowa Konferencja INTBAU – Kraków 2014

  opublikowano: 20.01.2014

  Międzynarodowa Konferencja INTBAU – Kraków 2014

  W imieniu INTBAU Polska przekazujemy niniejszą zapowiedź ciekawej międzynarodowej konferencji i warsztatów w Krakowie w maju 2104 roku na temat tradycji i dziedzictwa w dzisiejszym obrazie miasta.

  Czytaj dalej

 • Warsztaty Charrette MOF Zduńska Wola Karsznice

  opublikowano: 20.01.2014

  Warsztaty Charrette MOF Zduńska Wola Karsznice

  W ramach opracowania Koncepcji Zagospodarowania Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego w związku z projektem „Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i Powiatu Łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk –Porty”, w dniach 14-16 stycznia odbyły się warsztaty charrette organizowane przez MAU, we współpracy z Pheno i ŁARR.

  Czytaj dalej

 • Budowa pierwszego kwartału dzielnicy Siewierz-Jeziorna

  opublikowano: 06.09.2013

  Budowa pierwszego kwartału dzielnicy Siewierz-Jeziorna

  Zdjecią z budowy pierwszego kwartału dzielnicy Siewierz-Jeziorna - pierwszego założenia urbanistycznego w Polsce realizowanego według zasad Nowej Urbanistyki.

  Czytaj dalej

 • „Zielone miasta – w stronę przyszłości!” – szkolenia dla władz samorządowych z udziałem pracowni MAU

  opublikowano: 06.09.2013

  „Zielone miasta – w stronę przyszłości!” – szkolenia dla władz samorządowych z udziałem pracowni MAU

  Pracownia MAU jako jeden z ekspertów weźmie udział w szkoleniach dla władz samorządowych pn. "Zielone miasta – w stronę przyszłości!" dotyczących zrównoważonego rozwoju miast.

  Czytaj dalej

 • Ruszyła budowa Eko-miasteczka Siewierz

  opublikowano: 26.04.2013

  Ruszyła budowa Eko-miasteczka Siewierz

  Miło nam poinformować, że ruszyły prace przy budowie pierwszego kwartału Eko-miasteczka siewierz - pierwszego założenia urbanistycznego w Polsce realizowane według zasad Nowej Urbanistyki.

  Czytaj dalej

 • Zakończenie warsztatów – nowa wizja Konstancina-Jeziorny

  opublikowano: 25.10.2012

  Zakończenie warsztatów – nowa wizja Konstancina-Jeziorny

  Projekt wypracowany przez specjalistów w wyniku pięciodniowych Warsztatów Urbanistycznych Charrette „Zaplanujmy przyszłość terenów po Papierni przy ulicy Mirkowskiej”, połączył zaproponowane scenariusze tworząc nową, multifunkcyjną i ściśle zintegrowaną z sąsiednim Mirkowem tętniącą życiem dzielnicę, przynoszącą pokaźne dochody gminie. Wcielenie w życie tej koncepcji mogłoby stanowić silny bodziec do rozwoju ekonomicznego osiedla Mirków i całego Konstancina-Jeziorny.

  Czytaj dalej

 • Dzień 3. Konsultacje społeczne

  opublikowano: 19.10.2012

  Dzień 3. Konsultacje społeczne

  Pod koniec trzeciego dnia zespół Warsztatów Urbanistycznych Charrette „Zaplanujmy przyszłość terenów po Papierni przy ulicy Mirkowskiej” zaprezentował pierwsze efekty swojej pracy mieszkańcom Konstancina.

  Czytaj dalej

 • Dzień 2. Perspektywy ekonomicznego rozwoju

  opublikowano: 17.10.2012

  Dzień 2. Perspektywy ekonomicznego rozwoju

  Drugi dzień Warsztatów Urbanistycznych Charrette, „Zaplanujmy przyszłość terenów po Papierni przy ulicy Mirkowskiej” był poświęcony kwestiom rozwoju ekonomicznego i komunikacyjnego miasta, a także analizom konserwatorskim terenu dawnej Papierni.

  Czytaj dalej

 • Dzień 1. Nowoczesny Konstancin-Jeziorna

  opublikowano: 16.10.2012

  Dzień 1. Nowoczesny Konstancin-Jeziorna

  15 października 2012 roku rozpoczęły się pięciodniowe konsultacje społeczne związane z zagospodarowaniem dawnej Papierni w Konstancinie- Jeziornie.

  Czytaj dalej

 • Papiernia w Konstancinie-Jeziornie – Warsztaty Charrette

  opublikowano: 02.10.2012

  Papiernia w Konstancinie-Jeziornie – Warsztaty Charrette

  W dniach 15-19 października 2012 w Konstancinie-Jeziornie odbędą się pod tym tytułem Warsztaty urbanistyczne Charrette, pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka. Partnerem jest Konstanciński Dom Kultury, gdzie warsztaty się odbędą.

  Czytaj dalej

 • IV Kongres Urbanistyki Polskiej 19-21 września 2012

  opublikowano: 18.09.2012

  IV Kongres Urbanistyki Polskiej 19-21 września 2012

  Drugiego dnia Kongresu, w sesji IV - "Budowanie miasta" - wystąpi m. in. Maciej Mycielski.

  Czytaj dalej

 • „Szukając wspólnego języka” – wywiad w Res Publica Nowa

  opublikowano: 18.09.2012

  „Szukając wspólnego języka” – wywiad w Res Publica Nowa

  Rozmowa z Maciejem Mycielskim o odpowiedzialności za miasto, chaosie przestrzennym i warsztatach charrette

  Czytaj dalej

 • Nowa Huta przyszłości – III nagroda dla MAU

  opublikowano: 06.07.2012

  Nowa Huta przyszłości – III nagroda dla MAU

  Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs ideowy Kraków – Nowa Huta przyszłości. Zespół projektowy MAU został wyróżniony III nagrodą.

  Czytaj dalej

 • MAU weźmie udział w warsztatach Charrette w Niemczech

  opublikowano: 29.05.2012

  MAU weźmie udział w warsztatach Charrette w Niemczech

  W dniach 3-9 czerwca MAU weźmie udział w warsztatach projektowych organizowanych przez DPZ-Europe.

  Czytaj dalej

 • Zakończyły się warsztaty Charrette w Gdyni Zachód

  opublikowano: 29.05.2012

  Zakończyły się warsztaty Charrette w Gdyni Zachód

  Po tygodniu wytężonej pracy warsztatowej, poprzedzonej miesiącami przygotowań, zakończyły się warsztaty Charrette na terenie Gdyni Zachód. Program warsztatów składał się m. in. z sesji projektowych, konferencji naukowej, spotkań z mieszkańcami, sesji poświęconych zagadnieniom komunikacyjnym, zieleni publicznej, zagadnieniom ekonomicznym.

  Czytaj dalej

 • Jaka przyszłość dla Gdyni Zachód?

  opublikowano: 14.05.2012

  Jaka przyszłość dla Gdyni Zachód?

  W dniach 21-25 maja 2012 w Gdyni odbędzie się pod tym tytułem konferencja oraz Warsztaty Charrette, pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka. Patronem merytorycznym konferencji jest Towarzystwo Urbanistów Polskich, przy konferencji współpracuje Politechnika Gdańska. Organizatorem i Partnerem merytorycznym wydarzeń jest MAU.

  Czytaj dalej

 • Nowa strona Pracowni

  opublikowano: 14.05.2012

  Nowa strona Pracowni

  Dobiegają końca prace nad uruchomieniem nowego serwisu pracowni MAU.

  Czytaj dalej